Vaiz Maaşları

Vaiz Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Camilerde vaiz verenlere vaiz denilmektedir. Din görevlisi olarak karşımıza çıkan vaizlerin ne kadar maaş aldıkları ise en çok merak edilen soruların içindedir. Vaiz denildiğinde din görevlisi akıllar geldiğinde din konularında son derece hassas olan milletimizin bu konularda ilk danışacağı ve bilgi alacağı kişiler olarak vaizlerin son derece kapsamlı ve bir o kadar da güvenilir bir eğitime tabii halkımız daha doğru dini bilgiler edinmesi açısından son derece önemlidir. Vaiz maaşının ne kadar olduğu soruları ise son zamanlarda sizlerden sıklıkla aldığımız soruların arasında baş göstermektedir. Yapılan anket çalışmalarına göre dini anlamda halkımıza en yakın olan kişilerin vaizler olduğunu kanısına varılmış ve vaiz seçiminde diyanet işler bakanının son derece seçici davranması gerektiği vurgusunda bulunulmuştur. Vaiz maaşları 2016 yılına gelindiğinde gerekli enflasyon zammı ile birlikte artış göstermiş ve bunun yanında belli bir yılı dolduran vaizlerin maaşlarına ek zamlar yapılmıştır. Vaizler olan ihtiyacın son yıllarda arttığı açıklamalarında bulunan diyanet işleri bakanlığı vaiz alımlarının artması gerektiği vurgusunda bulunmuştur.

Bir önceki yazımız olan 2016 Milletvekili Maaşları başlıklı makalemizde milletvekili adayları maaşları, milletvekili bakan maaşları ve milletvekili maaşları kaç lira hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Vaiz Maaşları

Aktif Maaş

2696 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

135 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

2831 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap