Veteriner Maaşları

Veteriner Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Veteriner denildiğinde ilk olarak havyan sağlığı akla gelmektedir. Veteriner maaşları ise son zamanlara en çok karşılaştığımız konular arasında baş gösteriyor. Veteriner olmak için öncelikle beş yıllık bir eğitim sürecinden geçerek hayvanlar hakkında genel anatomik bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Veteriner hekim hayvan sağlığı son derece önem verdiğimiz mesleki grupların içinde yer almakla birlikte bir can taşıyan hayvanların herhangi bir hastalık nedeni ile karşılaştığında bununla başa çıkma adına yapılması gereken kuralların bilincinde olmalıdır. Veteriner maaşlarına gelindiğinde hayvanlar ile bu denli içli dışlı olarak sadece fiziki anlamda tedavilerinin değil psikolojik anlamda da onlara destek vererek yaralarına merhem olan ve bunu bir görev bilen bir mesleğin varlığının korunması da son derece önemlidir. Hal böyle olunca ülkemiz genelinde veterinere olan ihtiyacın artması ve buna bağlı olarak veteriner maaşlarında yaşanana dalgalanmalar acaba veteriner maaşları ne kadar olacak sorusunu akıllara getirmektedir.Veteriner maaşları 2016 yılının en çok merak edilen mesleki grup maaşları içinde yer almasından ötürü sizler bu anlamda bilgilendirmek amacıyla çeşitli çalışmalar ile karşınızda olacağız.

Veteriner, hayvan sağlığı onların bakımından sorumlu kişilerde diyebiliriz. Burada görev yapan insanların hem meslek aşkı ile işlerini başarılı bir şekilde icra etmektedir. Veteriner araştırma enstitüleri maaşları devlet statüsünde çalışanların maaşları anlamına gelmektedir. Ortalama %10 ile %20 daha fazla maaş aldıklarını belirtebiliriz. Sonuç itibariyle devlette veteriner maaşları 3000 TL üzerindedir.

Bir önceki yazımız olan Ebe Maaşları başlıklı makalemizde ebe maaşı, Ebe maaşları ve ebe maaşları 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Veteriner Maaşları

Aktif Maaş

2922 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

146 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

3068 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
 1. Fatih dedi ki:

  Yalnız eğitimi 4 değil 5 yıl hazırlıksız

  1. Maaşı dedi ki:

   Selamlar,

   Gerekli düzeltmeler yapılmıştır.

 2. BARIŞ dedi ki:

  Yalnız diğer sitelerde 3600 yazıyo artı ek ücretler bu tekniker maaşı

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap