Yazılım Mühendisliği Maaşları

Yazılım Mühendisliği Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Yazılım mühendisleri ne kadar maaş almaktadırlar? Yazılı mühendisleri hangi alanlarda çalışmaktadırlar? Yazılım mühendisleri yazılım geliştirme, bilgisayar programlama gibi işlerle ilgilenen mühendislik dalıdır. Yazılım mühendisliği son zamanların ilgi çeken mühendislikleri arasında yer almaktadır. Bundan dolayı yazılım mühendisi maaşları da insanların merak ettiği şeylerden biri haline gelmektedir. Yazılım mühendislerinin gelirleri hakkında büyük maaş aralıklarından bahsedilmektedir. İş alanlarının çok olmasından dolayı yazılım mühendisliğine yönelimin artması da söz konusudur. Yazılım mühendisleri aşamalı çalışmaktadırlar. Yazılım oluşturma, yazılım geliştirme, yazılım işletimi gibi sınıflandırılabilir. Eğer ortada karmaşık bir yazılım söz konusu ise bunu anlamak, analiz yapmak, geliştirmek ve bakımını üstlenmek zor olacaktır. Aynı zamanda büyük masraflara da yol açabilmektedir. Bu sebepten ötürü genellikle yazılım mühendisleri yazılımlara sıfırdan bir proje şeklinde başlamaktadırlar. Yazılım geliştirme süreci görsel, içeriği bölünmüş ve zamanlama göz önüne alınan aşamalardan oluşmaktadır. Yazılım geliştirme aşamaları çekirdek aşaması ve destek aşaması olmak üzere iki gruptan oluşur. Yazılım mühendisleri özellikle yurt dışında çalışma konusunda çok şanslıdırlar. Ülkemizde de iş olanakları çoktur.

Bir önceki yazımız olan Endüstri Mühendisi Maaşları başlıklı makalemizde endüstri mühendisi maaşı, endüstri mühendisi ne kadar maaş alır ve endüstri mühendisleri maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Yazılım Mühendisliği Maaşları

Aktif Maaş

2,598 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

155 TL (%6)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

2,753 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap