Ziraat Mühendisi Maaşları

Ziraat Mühendisi Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Ziraat mühendisleri maaşları yüksek midir? Ziraat mühendisleri ne gibi işlerle ilgilenirler? Ziraat mühendisleri tarım ve tarım teknolojisi alanında görev alan mühendislerdir. Ziraat mühendisleri tarımsal üretimlerle hayvansal üretimlerle ilgilenebilmektedirler. Ziraat mühendisleri hayvansal tarımsal üretim esnasında çıkan problemleri mühendislik yöntemleriyle analiz ederek ve yine mühendislik uygulamalarını kullanarak ziraat ile birleştiren ve problemlere çözüm üreten kişilerdir. Bunun yanı sıra bu alanlarda kullanılan makinelerin bakımı, onarımı gibi konularda da bilgi sahibi olmaları gerekebilir. Ziraat mühendisleri toprak bilimi gibi konularda da bilgi sahibi olmalıdır. Yanı sıra süt teknolojisi, bitki koruma, biyoteknoloji, kültür teknik gibi alanlarla da ilgilenmelidirler. Ziraat mühendislerinin maaşları çalıştıkları bu alanlara göre değişebilmektedir. üretim alanında çalışan bir ziraat mühendisi ile bitkisel üretim alanında çalışan bir ziraat mühendisinin maaşı bil farklılık gösterebilir. Ya da tarım teknoloji aletlerinin üretimi esnasında görev üstlenen bir ziraat mühendis maaşı ile süt teknolojisi alanında çalışan bir ziraat mühendisinin ki birbirinden farklı olabilir. Ziraat mühendislerinin çalışma alanları da yeterlidir.

Bir önceki yazımız olan Endüstri Mühendisi Maaşları başlıklı makalemizde endüstri mühendisi maaşı, endüstri mühendisi ne kadar maaş alır ve endüstri mühendisleri maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Ziraat Mühendisi Maaşları

Aktif Maaş

2,598 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

155 TL (%6)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

2,753 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
  1. Derya dedi ki:

    güncel 2016 maaşları ne kadar

  2. Taşbaş dedi ki:

    valla bu kadar maaş alsam çalıştığım yeri bırakırım 🙂

  3. musa dedi ki:

    Türkiye de en az maaş alan mühendislik dalı

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap